Pasowanie na wychowanka świetlicy

19 października 2021r. uczniowie klas pierwszych uczęszczających na świetlicę szkolną mieli bardzo ważne wydarzenie. Tego dnia odbyło się ślubowanie na wychowanka świetlicy. Uczniowie uroczyście przysięgali godnie reprezentować naszą świetlicę, dbać o porządek, zgodnie się bawić oraz przestrzegać zasad.
W tym roku nasze ślubowanie odbyło się pod hasłem “Podwodny świat”. Każda osoba, która ślubowała, złożyła swój podpis otrzymała emblemat z logo świetlicy.

Kolejną atrakcją tego dnia było rozwiązanie quizów oraz zagadek o tematyce “Podwodny świat”. Uczniowie podzieleni na 6 osobowe grupy, układali puzzle, wyszukiwali brakujące elementy oraz wykazywali się swoją wiedzą. Panowała miła atmosfery, dzieci współpracowały ze sobą, uczyły się zdrowej rywalizacji oraz pracy w grupie. Na zakończenie odbyły się zajęcia plastyczne w plenerze. Kiedy wyszliśmy na dwór, wychowankowie malowali na foli “Podwodny świat” – nie brakowało rozgwiazdy, rybek oraz roślinności podwodnej. Dzieci wykazały się swoją kreatywnością i twórczością.