D jak dynia

Klasy 1d i 2d świętują DZIEŃ DYNI

W miniony piątek uczniowie klasy 1d i 2d wesoło i radośnie obchodzili Dzień Dyni. Tego dnia dzieci zadbały, aby ich stroje zawierały akcenty nawiązujące do cudownego dyniowego koloru, a także przyniosły na zajęcia różnorodne dynie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się kiedy i skąd przybyła do naszego kraju dynia oraz dlaczego warto zadbać, aby gościła w naszym jadłospisie.

Poznali też jej kuzynów. Delektowali się smakami i zapachami. Nie mogło obyć się oczywiście bez zabaw ruchowych i konkurencji, takich jak slalom z dynią, toczenie dyni do celu oraz wyścigi w oddzielaniu pestek dyni od słonecznikowych. Uczniowie klasy 1d z poznanych liter układali okolicznościowe hasło, a drugoklasiści wyszukiwali jak najwięcej przymiotników opisujących dynię i układali najdłuższe zdanie o dyni.
Zabawy zakończyły się wręczeniem medali i dyplomów. Pierwszoklasiści zorganizowali wyścigi własnoręcznie wykonanych z drucików kreatywnych „pająków”, a w klasie 2d dwie uczennice: Hania i Milena, zaskoczyły rówieśników własnoręcznie wykonanymi drobnymi pamiątkami.
Dyniowy Dzień sprawił dzieciom dużo radości.