Przepisujemy Tolkiena

Z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena, która przypada 3 stycznia 2022 r., Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zainicjowała ogólnopolską akcję „Przepisujemy Hobbita”.
Organizatorzy początkowo zakładali tylko  przepisanie  ,,Hobbita”, ale z uwagi na ogromne zainteresowanie i dużą liczbę zgłoszeń, akcję rozszerzono   o inne dzieła Tolkiena –  „Władcę Pierścieni” i „Silimarillion”.
Nasza szkoła włączyła się do tej akcji. Uczniowie klas: 7e i 8g  otrzymali do przepisania fragment utworu „Silimarillion” – stronę 137. Przepisane strony zostały już wysłane do organizatora, który z przesłanych z całej Polski fragmentów złoży jedną całość.Efekty poznamy w grudniu, kiedy zostanie postawiona ostatnia kropka.