Poszukiwania Świętego Mikołaja na Zamku Książ

Historia Świętego Mikołaja osnuta jest od dawna wieloma legendami. Dzieci każdego roku szczerze wierzą, że Mikołaj nigdy o nich nie zapomni. Marzą o spotkaniu tego wspaniałego gościa, który zwykle skrada się do nich ciemną nocą. Tym razem uczniowie klasy 1d i 1a postanowili sami wytropić Mikołaja w komnatach pięknego Zamku Książ. Choć dzieciaki nie wierzyły, że to jest możliwe, to z zapałem przemierzały zamkowe korytarze w towarzystwie uroczej Śnieżynki. Wypatrywały mikołajowych znaków, słuchały jego charakterystycznych odgłosów. I ……. udało się. Święty Mikołaj spotkał się z pierwszakami w pięknej komnacie, opowiadał magiczne historie ze swojego żywota i obdarował dzieci prezentami. Maluchy były bardzo szczęśliwe. Nawet pogoda dopisała. W piękny słoneczny i mroźny dzień, dzieci mogły zażyć zabaw na śniegu. Dla rozgrzewki zwiedziły zamkową palmiarnię, gdzie podziwiały egzotyczne rośliny i zwierzęta. Radości i zabawy było co niemiara!!!