Z Mikołajem aż do Książa

– Gdzie jest Mikołaj?
-W Książu!

Mikołaj najczęściej przychodzi nocą, gdy dzieci śpią. Ale czasami, gdy dzieci nie mogą się już doczekać jadą same na poszukiwanie Mikołaja. Uczniowie klas 2a i 1 b pojechali na spotkanie z Mikołajem aż do Książa. On tam był! Trzeba się było bardzo natrudzić, żeby go znaleźć. Ukazywał się i chował. Raz w kominku, raz na balkonie, na schodach i w oknie. Aż wreszcie spotkał się z dziećmi. Rozdał prezenty i miło z nimi rozmawiał. Po pięknym i tajemniczym zamku oprowadzała uczniów Śnieżynka i opowiadała fantastyczne, ale prawdziwe historie z dawnych lat: o księżnej Daisy, o właścicielach zamku i jego dziejach. To wszystko było bardzo ekscytujące! Uczniowie mogli również poczuć się przez chwilę jak w tropikalnej dżungli zwiedzając wałbrzyską palmiarnię. Ach, cóż to była za wycieczka! Długo pozostanie im w pamięci.