„Pokolenie Baczyńskiego”

W dniach 03.12.2021 oraz 07.12.2021, klasy 7f, 8a oraz 8g wzięły udział w lekcji online pod tytułem „Pokolenie Baczyńskiego”, prowadzonej przez panią dr Izabellę Kopczyńską . Zajęcia zorganizowane zostały przez Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” w Poznaniu i odbyły się w ramach organizowanego w szkole „Projektu Baczyński”. Uczniowie mieli okazję poznać tragiczne losy oraz historię działalności konspiracyjnej w czasie II wojny światowej młodych  bohaterów z tak zwanej „Poznańskiej Piątki”. Przybliżone zostały im postaci samego Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Ireny Bobowskiej, Teodory Bobowskiej-Wieluńskiej i Jarogniewa Wojciechowskiego. Pani dr Izabella Kopczyńska przedstawiła nam  również  twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jego rysunki, ilustracje i fragmenty poezji. Lekcja była bardzo ciekawa, bogata w mniej znane fakty i historie, za co serdecznie dziękujemy.

M. Olejnik, K. Kruk-Adamska, J. Zelmańska, E. Kujawa, P. Jamróz