Warsztaty

2 i 3 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas 7 i 8 na temat efektywnej nauki, które zostały przeprowadzone przez czteroosobowy zespół o nazwie ,,Zapamiętani”  z I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. W skład zespołu wchodzą: Michał Poprawski, Dominika Świętek, Weronika Białowąs, Nadia Korzeń. Podczas zajęć uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się , że nauka wcale nie musi być nużąca i czasochłonna. Mieli okazję poznać metody efektywnej nauki, dzięki którym można zapamiętać o wiele więcej w krótszym czasie. Starsi koledzy uświadomili im również, jak ważna jest koncentracja i motywacja podczas nauki oraz przybliżyli  podstawowe techniki pamięciowe – na przykład rzymski pokój. Opowiedzieli  również o nielinearnych sposobach notowania, w jaki sposób stworzyć dobrą mapę myśli i dlaczego właśnie taki sposób notowania jest przyjazny dla mózgu.

Zajęcia spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem przez młodzież, a także nauczycieli. Warsztaty były prowadzone w atrakcyjny i przystępny sposób, a ich uzupełnieniem była prezentacja multimedialna i quizy z nagrodami.

,,Zapamiętani” – serdecznie dziękujemy za ciekawe warsztaty, a uczniów, których zainteresował temat, zapraszamy na stronę grupy na Facebooku https://www.facebook.com/search/top?q=zapami%C4%99tani

Zapraszamy do fotorelacji z warsztatów.