Kangur 2022

Dnia 17 marca 2022 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz logicznego myślenia w jak najszerszych kręgach uczniów. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów wiekowych podnoszą atrakcyjność konkursu. Tegoroczna 31 edycja została przeprowadzona w tradycyjnej formie, a wzięło w niej udział 57 osób z naszej szkoły. W kategorii „Żaczek” startowało 2 uczniów klas drugich, w kategorii „Maluch” – 19 osób z klas trzecich i czwartych. W kategoriach dla uczniów starszych klas: “Beniamin” oraz „Kadet” sprawdzało swój potencjał 36 uczniów. Uczestnicy „Kangura” przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Bez względu na wynik, który poznamy dopiero w maju, wszyscy są zwycięzcami, bo podjęli wyzwanie.
Każdy uczestnik za włożony wysiłek w rozwiązanie testu otrzymał zabawkę logiczną „Zaplątany Kangurek”.