Ciekawe doświadczenia w chemii i fizyce

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Chemiczno – Fizycznym  „Ciekawe doświadczenia w chemii i fizyce” dla uczniów klas 7-8 . Miał on na celu przybliżenie uczniom jakże ciekawych, choć trudnych dziedzin nauki, jaką jest fizyka i chemia oraz zachęcenie do rozwijania zainteresowań naukami przyrodniczymi poprzez eksperymentowanie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego prezentowanie przygotowanych pokazów trwało tak długo i odbywało się etapowo. Uczniowie wykonując doświadczenia opisywali na czym one polega ją i jakie prawa nimi rządzą.

Przy wyłanianiu zwycięzcy komisja brała pod uwagę następujące kryteria :

• Pomysłowość przy projektowaniu doświadczenia
  • Elegancję wykonania doświadczenia
  • Wiedzę ogólną z danego zakresu fizyki bądź chemii
  • Umiejętność posługiwania się językiem nauki
  • Właściwe wnioskowanie

Na podstawie powyższych kryteriów wyłoniono zwycięzców:

I MIEJSCE Aleksandra Czucha z klasy 7e

II MIEJSCE Dorian Blicharski z klasy 7d

III MIEJSCE Lena Oszurko z klasy 7e

Gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych sukcesów w potwierdzaniu praw i zasad fizyki oraz chemii poprzez eksperymentowanie.