Zajęcia otwarte

Wychowanków świetlicy odwiedził gość specjalny – Pan Dariusz Czaja z Towarzystwa Przyjaciół Głogowa. Wizyta miała na celu popularyzację wśród najmłodszych malowankę pt. „Dzieci Głogowskie 1109” oraz prezentację historii Głogowa i zabytków naszego miasta. Po wirtualnym spacerze oprowadzała nas Pola i Staś – honorowi mieszkańcy Głogowa.

Wizyta poprzedziła obchody ważnej daty dla mieszkańców miasta. 1 kwietnia to szczególna data – w tym dniu obchodzimy rocznicę wyzwolenia i zakończenia działań wojennych w naszym mieście. Miasto, które miało status twierdzy, zostało w sporej części zniszczone w czasie walk …ale dzisiaj jest piękne i kolorowe. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Głogowianami.  Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały oraz odpowiadały na temat zabytków. Lekcja historii zachęciła nas do wiosennych spacerów po mieście aby odnaleźć i   zwiedzić ciekawe miejsca w Głogowie.