Warsztaty z origami w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 31 marca 2022 r. klasa 4e wzięła udział w warsztatach sztuki składania papieru-„ origami” w Miejskiej Bibliotece Publicznej, na ulicy Perseusza. Podczas zajęć uczniowie poznali historię origami, jej tradycje oraz dowiedzieli się skąd się wzięła niełatwa, japońska sztuka składania papieru. Uczniowie własnoręcznie składali figurki m.in.: pieska, zajączka oraz motyla. Dzieci z zaangażowaniem i dokładnością tworzyły własne kompozycje z jednej kwadratowej kartki papieru. Każdy uczestnik otrzymał oryginalny papier służący do zabawy w origami, schemat składania kartek oraz fachowe wsparcie pani Ewy Błaszczyk, prowadzącej zajęcia. Uczniom bardzo podobała się ta nieskomplikowana zabawa z origami.