Matematyka w kuchni

Smaczna i zdrowa „matematyka w kuchni” z Natalką i Antkiem

Uczniowie klasy 1d, bawiąc się projektem „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”, odkryli, że „królowa nauk” matematyka kryje się w różnych dziedzinach naszego życia, m.in. w kuchni. Zabawę rozpoczęliśmy od odmierzania składników do wypieku kruchych ciasteczek, rozpoznawania jednostek miar wagi, czasu i temperatury w piekarniku oraz przeliczania ilości ciastek. Dzieci wraz z rodzicami piekły ciasteczka w domu. Dalszy odważny krok to samodzielne wykonanie w klasie sałatki owocowej.  Uczniowie przygotowali niezbędne składniki wg otrzymanego przepisu i w grupach wykonali zdrowy posiłek zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania oraz zasad higieny. Oczywiście pamiętali o myciu rąk i odpowiednim przygotowaniu miejsca pracy oraz pozostawieniu po sobie porządku. To był bardzo miły, smaczny i zdrowy dzień.