Dzień gofra – lekcja matematyki w klasie 8f

W dniu 28.03.2022 r. w naszej klasie odbyła się bardzo nietypowa lekcja matematyki. Idąc za przykładem młodszych kolegów nasza klasa zorganizowała Dzień Gofra. Nie znaczy to jednak, iż lekcja matematyki nie odbyła się. Wręcz przeciwnie, była bardzo ciekawa i zaowocowała utrwaleniem wiedzy uczniów na temat graniastosłupów, obliczania objętości oraz zamiany jednostek. Uczniowie obliczali również objętość prostopadłościennego naczynia, objętość ciasta oraz objętość jednostki gofra. Klasa wykazała się wielkim zaangażowaniem przynosząc niezbędne do robienia gofrów produkty. Podczas pracy panowała bardzo przyjazna atmosfera, co pomogło w pogodzeniu zajęć kulinarnych z tradycyjną lekcją. Po zajęciach wszyscy zgodnie stwierdzili, że “matematyka nie musi być nudna i otacza nas na co dzień. Nie bez powodu nazywana jest „Królową Nauk”.