IX Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Głogów przez wieki”

W ramach IX Powiatowego Konkursu Historycznego ,,Głogów przez wieki” dla uczniów klas IV-VI został zorganizowany konkurs ,,Zabytki na wieszaku”. Chętni uczniowie mieli za zadanie przygotować pracę, do stworzenia której należało wykorzystać wieszak na ubrania, kolorowe kartki, pisaki i kredki.
Celem konkursu było rozpowszechnienie i poszerzanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Głogowa. W imprezie wzięło udział 38 uczniów z 6 szkół – Szkoła Podstawowa z Serbów, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa z Przedmościa.
Powstały naprawdę piękne prace, a jury miało nie lada problem, żeby wyłonić zwycięzców.

I tak:
I miejsce zajął – Maciej Pałatyński SP 2
II miejsce zajęli – Nadia Florczak SP 2, Krzysztof Leszczyński SP 14
III miejsce zajęli – Zuzanna Gołąbek SP 12, Jakub Przybylski SP Przedmoście
IV miejsce zajęła- Aleksandra Siwek SP 13
V miejsce zajęła -Emilia Więcek SP 14
VI miejsce zajęła- Jagoda Stachowiak SP 14
VII miejsce zajęła- Zuzanna Kumor SP Serby
VIII miejsce zajął- Kacper Kazimierczak SP Serby,
Oliwier Zacharzewski SP Przedmoście
Prace uczniów oceniało jury w składzie:
Małgorzata Grouz
Ireneusz Dominiak
Katarzyna Kruk- Adamska
Małgorzata Olejnik
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a autorom nagrodzonych prac bardzo mocno gratulujemy!!!