Od nasionka do roślinki

Wiosna to wzmożony czas pracy w ogrodzie. Przyroda budzi się do życia, przygotowujemy nasze rośliny, pielęgnujemy je, aby przez resztę czasu podziwiać i zbierać plony.

10 maja wychowankowie świetlicy z klas 1 mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych. Przygotowując się do zadania, uczniowie poznali fazy wzrostu rośliny, dowiedzieli się co trzeba zrobić i jakie warunki zapewnić, aby w naszym ogródku prawidłowo się rozwijały. Zadaniem uczestników było przygotowanie podłoża, czyli uzupełnienie kubeczka ziemią, zasianie roślin, między innymi bazyli, maciejki, podlanie oraz przygotowanie etykiety informacyjnej.

Efekt pracy można było zauważyć już po kilku dniach kiedy roślina zaczęła kiełkować i wyrastać z ziemi.

Zajęcia miały na celu poszerzanie wiedzy dzieci, zachęcenie do zakładania własnych domowych zielników. Wzbudzanie w dzieciach poczucia obowiązkowości, odpowiedzialności. Forma warsztatowa połączona była z elementami zajęć sensorycznych.