Ja w społeczeństwie

Projekt „Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?”

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 5b, 5d i 5e uczestniczyli w projekcie „Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?” zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci.
W ramach projektu, na godzinach wychowawczych uczniowie zrealizowali cykl 8 lekcji spełniających założenia podstawy programowej. Podczas lekcji dowiedzieli się, czym jest budżet obywatelski, dlaczego tak ważne jest bycie aktywnym mieszkańcem swojego miasta oraz jak stworzyć „przepis” na tolerancję.
Podczas kreatywnych zajęć uczniowie analizowali takie wartości, jak: odpowiedzialność, tolerancja, czy wsparcie innych. Dzięki projektowi rozwinęli wrażliwość na potrzeby wspólnoty lokalnej oraz znajomość powszechnie przyjętych zasad, budowali postawę świadomego uczestnictwa i twórczego zaangażowania w życie społeczne.
Zajęcia prowadzone według tych scenariuszy cieszyły się dużym zainteresowaniem, urozmaicały lekcje i rozbudzały ciekawość poznawczą uczniów, umożliwiając im wszechstronny rozwój.

dyplom

dyplom