Zajęcia koła ekologiczno – przyrodniczego

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 4 uczestniczyli w zajęciach koła ekologiczno – przyrodniczego, prowadzonego przez Panią Martę Gołąbek.

Celem zajęć było:

• Kształtowanie naukowego poglądu na świat.
  • Ujawnianie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych.
  • Zainteresowanie środowiskiem przyrodniczym, zmianami korzystnymi i niekorzystnymi wprowadzonymi przez człowieka, ochroną środowiska.
  • Umiejętne posługiwanie się aparaturą i przyrządami laboratoryjnymi (dostępnymi w szkole).
  • Planowanie i prowadzenie obserwacji przyrodniczych, opis spostrzeżeń, wnioskowanie, przedstawienie wyników w różnych formach.
  • Uczestnictwo w projektach i programach o charakterze ekologiczno-przyrodniczym.
  • Propagowanie idei Ligi Ochrony Przyrody.
  • Popularyzacja wartości i postaw przyjaznych środowisku.
  • Pogłębianie zainteresowania środowiskiem naturalnym.
  • Podejmowanie działania na rzecz środowiska lokalnego (np.: wyrabianie nawyku segregowania odpadów i oszczędnego korzystania z surowców).
  • Przygotowanie do udziału w konkursach ekologicznych.
  • Integrowanie uczniów z różnych klas wykazujących wspólne zainteresowania.

Uczniowie przekonali się, że nauka i zdobywanie wiedzy nie musi być nudne. Wykonaliśmy wiele doświadczeń i fajnych rzeczy , między innymi wybuchające wulkany, kule do kąpieli , slime, żelowe świeczki ( z okazji Dnia Mamy).