Buszujący w lesie……

W październikowy słoneczny dzień uczniowie klasy 1d i 2d wybrali się na integracyjno-edukacyjną wycieczkę do lasu. Uczniowie w promieniach słońca eksplorowali lasy Nadleśnictwa Głogów w okolicy Leśnej Doliny. Dzięki wspaniałemu panu leśnikowi dzieci zdobywały wiedzę o lesie, jego warstwach, hodowli drzew, zagospodarowaniu przestrzeni leśnej oraz znaczeniu lasu w życiu człowieka. Oglądały także nowoczesną maszynę do ścinania drzew. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło poszukiwanie tropów zwierząt leśnych i grzybobranie. Zbieranie grzybów poprzedzone było oczywiście nauką o rozróżnianiu grzybów jadalnych od trujących. Pan prowadzący wyprawę leśną wspaniale wprowadził dzieci w świat tego cudownego ekosystemu. Zadbał też o naukę zachowania się w „domu zwierząt”. Dzieci z zaangażowaniem przemierzały leśne ścieżki ciesząc się lekcją przyrody na świeżym powietrzu.
To był przyjemny czas!!!