Wizyta w Przychodni Weterynaryjnej „Zwierzak”

Kontynuując wieloletnią współpracę,  grupa wychowanków świetlicy szkolnej dnia 20.10.2022 r. odwiedziła Przychodnię Weterynaryjną  „Zwierzak”. W lecznicy przywitał nas doktor Bartek, który opowiedział dzieciom o swojej pracy-pasji weterynarza.

Wychowankowie mieli okazję zobaczyć gabinet weterynarza, a także urządzenia i przybory medyczne, które wykorzystuje się podczas wizyt chorych zwierząt m.in. stetoskop, mikroskop, aparat do USG, stół operacyjny, inkubator. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiły wszystkie pomieszczenia przychodni, w których znajdowały się potrzebujące pomocy zwierzaki. Uśpiony przed zabiegiem kotek, znaleziony jeż bez jednej nóżki, a także pies po zabiegu zszycia ran, który podłączony był do kroplówki. Pan Doktor z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy, a wychowankowie z zaciekawieniem słuchali i zadawali mnóstwo pytań.