Mistrzostwa Głogowa w piłce koszykowej chłopców i dziewcząt 3×3

W dniu 24.10.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Głogowie odbyły się Mistrzostwa Głogowa w piłce koszykowej chłopców i dziewcząt 3×3. Organizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy oraz nauczyciele wychowania fizycznego z SP11. W zawodach udział brali uczniowie z klas 4-6. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn chłopców oraz 3 drużyny dziewcząt. Mimo tego, że jest to nowa dyscyplina sportowa, bardzo cieszy liczba startujących drużyn. Po zakończeniu fazy grupowej odbyły się półfinały i finały. Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym”. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Dziewczęta:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Głogowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 w Głogowie

Chłopcy:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6

IV miejsce – Szkoła Podstawowa Aslan

V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10

VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8

VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11

Zwycięskie drużyny otrzymały puchar i medale. Dwa najlepsze zespoły będą reprezentowały nasze miasto w mistrzostwach powiatu głogowskiego, które odbędą się 08.11.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie.

Skład zwycięskich drużyn:

SP 6 – Grzelak Dominika, Kida Zuzanna, Maj Maja, Użarowska Iga