Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki

Ruszyła kolejna edycja wspaniałego projektu matematycznego. Wspaniałego, bo ukazującego królową nauk- matematykę, jako uniwersalną dziedzinę nauki, która czai się wszędzie wokół nas.
Z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem uczniowie klasy 2d po raz kolejny odkrywają tajniki otaczającego ich świata. Przekonują się, że wszystko wokół ma określony sens i cel.
Drugoklasiści, jak detektywi, tropili „ślady matematyki” spacerując ulicami osiedla Kopernik. Przy okazji utrwalali zasady bezpiecznego zachowania na drodze, zasady ruchu drogowego oraz wdrażali się w świat czynnych kierowców. Śmiało będą teraz mogli być pomocnikami, tzw. pilotami, swoich rodziców podczas wypraw rodzinnych samochodem lub podczas wycieczek rowerowych.
Wg założeń projektu, obserwacji towarzyszyły działania praktyczne. Dzieci w grupach wykonały plakaty, które są efektem zdobytej wiedzy oraz obserwacji poczynionych podczas spaceru.
Fajnie jest móc przekazać swoją wiedzę innym. Dzielimy się nią teraz z innymi.