EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY 2022/2023

KONKURS „EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY 2022/2023”

Ruszyła rekrutacja uczniów do VI edycji Konkursu „Europejski Quiz Finansowy”. EQF to konkurs z zakresu finansów i cyberbezpieczeństwa, który jest skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Projekt został zainicjowany przez Europejską Federację Bankową. Organizatorem Konkursu  w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

EQF to kilkuetapowy konkurs wiedzy (etap szkolny, etapy wojewódzkie, półfinał i finał).

Zadaniem uczestników (dwuosobowe zespoły klasowe) na etapie szkolnym jest rozwiązanie testu stacjonarnie w szkole, a na pozostałych etapach konkurs odbywa się w formule on-line. Quiz ma charakter interaktywny (z wykorzystaniem platformy Kahoot! i Testportal). W rywalizacji liczy się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także czas jej udzielenia.

Krajowy finalista zyska prawo reprezentowania Polski w rozgrywkach europejskich, organizowanych przez Europejską Federację Bankową. Z kolei trzy najlepsze zespoły z finału wezmą udział w Study Tour (wizyta studyjna w Warszawie).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

Zgłoszenia dwuosobowych zespołów klasowych należy kierować do p. Agnieszki Samborowicz do dnia 02.12.2022 r.

Etap szkolny konkursu odbędzie się 07.12.2022 r. o godz. 8.55 w świetlicy szkolnej.