Sadzimy krokusy

Sadzimy krokusy w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego

14 listopada 2022 r. przedstawiciele klas: 5a i 7c oraz klas młodszych: I – III – wychowankowie świetlicy szkolnej, uczestniczyli w corocznej, międzynarodowej akcji edukacyjnej „Krokus”.
Pomysłodawcą akcji jest Żydowskie Muzeum Galicja oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Szkoły, które uczestniczą w projekcie, otrzymują nieodpłatnie cebulki żółtych krokusów, które jesienią zostają zasadzone na terenie szkoły.
Zakwitające wczesną wiosną żółte krokusy mają przypominać najmłodsze ofiary II wojny światowej: ponad 1,5 mln dzieci żydowskich oraz tysiące dzieci innych narodowości. Udział w akcji jest też okazją, aby przypomnieć znaczenie ważnych słów: tolerancja, różnorodność, bezpieczeństwo, szacunek, akceptacja.
Cebulki kwiatów zostały zasadzone na trawniku przed wejściem do szkoły. Na końcowe efekty naszych prac ogrodniczych musimy zaczekać do wiosny!