Bożonarodzeniowe karteczki z życzeniami

Uczniowie klasy 3c wykonali bożonarodzeniowe karteczki z życzeniami spędzenia wyjątkowych Świąt w pokoju i radości, wśród ludzi dobrej woli okazujących życzliwość. Uczniowie wykonali kartki dla osób przebywających w Schronisku dla Bezdomnych i Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Legnicy.
Działania te poprzedzone były rozmowami na temat bezdomności. Dzieci dowiedziały się kto trafia do takiego domu i jakie działania podejmowane są w celu wychodzenia tych osób z bezdomności. Dowiedziały się także czym jest Dom Samotnej Matki. Wrażliwość i empatia dzieci podczas zajęć były bardzo budujące. Zwróciły uwagę na znaczenie symbolu pustego miejsca przy wigilijnym stole.
Z ogromną chęcią i satysfakcją dedykowały swój występ podczas Wspólnego Kolędowania
w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie osobom samotnym i bezdomnym , aby podczas Świąt Bożego Narodzenia znalazły na swej drodze dobre anioły, które przygarną ich do wigilijnego stołu. Podczas przygotowywania stołu do wspólnej klasowej wigilii pozostawili jedno puste miejsce , które miało symbolizować łączenie się z tymi osobami podczas wigilii.
Opiekunem grupy była pani Mariola Popek.