zDolny Ślązak

📢May I have your attention , please📢

📢👏💪Z radością informujemy, że Sergiusz Pietralczyk🧠 z klasy 8️⃣c został finalistą konkursu „zDolny Ślązak” z języka angielskiego❗️👏📢Jest to prestiżowy konkurs realizowany w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty. Uczniowie sprawdzają swoje umiejętności z wybranych przedmiotów na poziomie szkolnym, powiatowym, a następnie przystępują do etapu wojewódzkiego. Finalistom i laureatom nadaje szczególne uprawnienia przy naborze do szkół ponadpodstawowych. Laureaci są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty, natomiast finaliści otrzymują dodatkowe punkty przy naborze do szkół średnich.

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

👉👉👉Sergiusz uczy się języka na zajęciach dodatkowych, ogląda filmy przede wszystkim w języku obcym, jest wielbicielem gier w języku angielskim, które nie są zbyt popularne w Polsce.

👉👉👉Przepis Sergiusza na sukces: „Cóż, trzeba mieć wiedzę odnośnie Wielkiej Brytanii, Ameryki Północnej oraz Australii (miejsca, ludność, obyczaje itd.) Oczywiście trzeba znać gramatykę i w przypadku finału mieć umiejętność pisania wypracowań. Potrzebna też będzie znajomość angielskich przysłów”.

📢👏💪Gratulujemy Sergiuszowi dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów❗️👏💪