Niebieski Marsz

Dnia 20 kwietnia 2023r z inicjatywy naszej szkoły odbył się „ Niebieski Marsz”, który przeszedł ulicami naszego miasta. Głogów zaświecił się na niebiesko. Termin marszu nie był przypadkowy, bo kwiecień to właśnie miesiąc świadomości autyzmu. Celem przemarszu było przybliżenie społeczeństwu naszego miasta problematyki dzieci ze spektrum autyzmu. Jest to potrzebne, aby osoby ze spectrum autyzmu były bardziej rozumiane i akceptowane w życiu codziennym. Podczas marszu dzieci rozdawały przechodniom przygotowane wcześniej ciasteczka z uśmiechem, do których dołączone były sentencje uświadamiające czym jest autyzm. W marszu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice 16 głogowskich placówek, ponad 800 osób.
Dominującym kolorem był niebieski. Uczniowie byli wyposażeni we własnoręcznie wykonane transparenty, idąc śpiewali piosenki poświęcone tematyce autyzmu. Miejscem docelowym był Ratusz, przed którym uczestników powitał Prezydent miasta pan Rafael Rokaszewicz oraz dyrektor naszej szkoły pan Paweł Jamróz. Przed ratuszem odbyła się wystawa prac plastycznych poświęcona tematyce autyzmu , przygotowana przez poszczególne placówki. Uroczystość uświetniły występy naszych uczniów. Swój przekaz dotyczący życia i funkcjonowania w społeczeństwie skierowali do wszystkich uczniowie kl. 7 naszej szkoły ze spektrum autyzmu oraz mama jednego z przemawiających chłopców. Uczniowie opowiedzieli także o swoich marzeniach i pasjach. Ważnym i radosnym elementem spotkania było wypuszczenie niebieskich balonów symbolizujących spełnienie marzeń dzieci z autyzmem. Na zakończenie odbyły się Niebieskie Igrzyska w ramach ogólnopolskiej akcji sportowo – integracyjnej. Miały one na celu pokazać , że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.