Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w bibliotece szkolnej.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa.

Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. Z tej okazji biblioteka gościła grupę dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Pana Kleksa”. Podczas lekcji bibliotecznej przedszkolaki dowiedziały się czym są prawa autorskie, jak wypożyczać książki oraz wysłuchały bajki relaksacyjnej „Letnia łąka”. Wynikiem spotkania była piękna kolorowa łąka namalowana w bibliotece przez dzieci i obietnica kolejnego spotkania.