Straż Pożarna

Dnia 15 maja 2023 r. grupa wychowanków świetlicy z klas II wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w sali „Ognik”.

W trakcie spotkania strażacy opowiedzieli o swojej pracy, zasadach bezpieczeństwa w czasie pożaru, wypadku, przestrzeganiu zakazów. Dzieci miały okazję zobaczyć strój strażaka ten galowy, jaki i ten wykorzystywany podczas akcji ratunkowych oraz hełm i kamerę termowizyjną. A także odwiedziły dyżurkę czyli miejsce dowodzenia w którym odbierane są zgłoszenia i wydawane dyspozycje do wyjazdu na akcje ratunkowe. Wychowankowie dowiedzieli się w jakich sytuacjach można wzywać straż pożarną i, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale też uczestniczą w innych akcjach ratunkowych np. podczas powodzi, wypadków samochodowych. Ponadto dzieci odwiedziły salę Ognik. Obserwowały co może wywołać pożar np. w kuchni oraz jak zachować się w sytuacji kiedy całe pomieszczenie jest zadymione. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas, którego nabyły cenną wiedzę.