Z wizytą w głogowskim obserwatorium astronomicznym

W czwartek 11 maja uczniowie klasy 7 c i 8 d odwiedzili obserwatorium astronomiczne mieszczące się w II Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie. Celem wizyty  było rozbudzenie zainteresowania naukowym badaniem otaczającego nas świata. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach poświeconym zjawiskom na niebie,  poprowadzonych przez współzałożyciela  p. Ludwika Lehmana. Duże zainteresowanie wzbudziła  w nich realistyczna symulacja wyglądu gwiezdnego nieba przy wykorzystaniu programu Stellarium.  Uczestnicy wycieczki  zwiedzili  również znajdujące się na poddaszu obserwatorium wraz z jego zasobami. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych do prowadzenia obserwacji astronomicznych (piękne słoneczne niebo) uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali  specjalistyczne sprzęty. Wyczekiwali chwili, w której będą mogli zobaczyć przez teleskop Słońce. Pełni astronomicznych wrażeń uczniowie powrócili do szkolnych ławek.

Polecamy to miejsce innym