II Radosny Dzień Integracji

06 czerwca 2023r odbył się w naszej szkole II Radosny Dzień Integracji pod hasłem „Inny nie znaczy gorszy”.
Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów kl.3a integracyjnej i 3c. Podczas przedstawienia dzieci pokazały, że wszyscy jesteśmy równi w zabawie i w życiu można robić wiele rzeczy wspólnie z osobą niepełnosprawną. Przyjaźń nie zna słowa inny, gorsz.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście zaprzyjaźnionych placówek : SP nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi, PP nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi , Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych przy ulicy Perseusza. Najwięcej radości i uśmiechu przyniósł dzieciom piknik integracyjny przygotowany w plenerze, podczas którego wszyscy byli równi, niepełnosprawność nie była żadną przeszkodą by wspólnie spędzić czas.
Zabawa to najlepsza forma do łamania barier. Uczniowie korzystali z wielu przygotowanych atrakcji. Atmosfera była wspaniała. A uśmiech nie schodził z twarzy dzieci…
Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom, sponsorom, Władzom Miasta i Ochotniczej Straży Pożarnej w Serbach za włączenie się i pomoc w organizacji imprezy.