Przywitanie pierwszoklasistów w szkole

Minął wrzesień, a wraz z nim pierwszy miesiąc nauki i zabaw w świetlicy szkolnej. W tym roku szkolnym powitaliśmy pierwszoklasistów w ponad trzech nowych grupach świetlicowych. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, aby móc się lepiej poznać, a panie uczyły się imion swoich wychowanków 😉. Pierwszaki zostały objęte troskliwą opieką starszych koleżanek i kolegów z klas trzecich,  na których mogą liczyć spędzając czas na świetlicy szkolnej czy spożywając posiłek na stalówce. Za co bardzo Dziękujemy.

Podczas zajęć rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa w szkole, w drodze do i ze szkoły.  Dzieci poznały zasady ruchu drogowego, brały udział w scenkach samorodnych przedstawiających prawidłowe zasady poruszania się po drodze.

Wrzesień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, którą wykorzystywaliśmy na zabawy na świeżym powietrzu. A nawet łączyliśmy je z zajęciami plastycznymi. Malując farbami czy kredą na dworze. We wrześniu zapoczątkowaliśmy swój udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zabawy Sztuką” z okazji Dnia Kropki. A także realizujemy innowację pedagogiczną „Savoir vivre- kulturalni na co dzień” .

Wiele radości sprawiały dzieciom zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków, gry planszowe, wspólne zabawy  w grupach. Wrzesień zakończyliśmy radosnym świętowaniem Dnia Chłopaka.