Wyjątkowa lekcja kulturowa „Let’s visit Scotland”

Dnia 3.10.2023 w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbyły się zajęcia z języka angielskiego „Let’s visit Scotland”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Głogowie.

Podczas zajęć uczniowie wraz z prowadzącymi wybrali się w niezwykłą podróż poznając symbole, tradycje, sporty oraz niezwykle urokliwe miejsca Szkocji. Przemierzając wspólnie wyspę zwiedziliśmy 10 zamków. Był też czas na poznanie nowego słownictwa. Uczniowie mieli możliwość posłuchać tradycyjnej szkockiej muzyki, a także poznać intrygującą historię potwora z Loch Ness.

Pod koniec zajęć nasi goście bardzo aktywnie włączyli się w grę mającą na celu utrwalenie ich wiedzy. Udział w zabawie nagrodzony został małymi upominkami.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie.