Popularność piłki nożnej w Polsce jest bezdyskusyjna. To tym sportem pasjonuje się mnóstwo dzieci, nastolatków i dorosłych, a z roku na rok poprawiają się w naszym kraju warunki do uprawiania takiej formy aktywności. Kluby piłkarskie szkolą już kilkulatków, którzy być może kiedyś będą gwiazdami tej dyscypliny, jednak przede wszystkim taki sport przynosi wiele korzyści trenującym.
Okazję do potrenowania z piłkarzami pierwszego zespołu Chrobrego Głogów mieli uczniowie naszej szkoły, klasa 8a i 8b w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Scenariusz zajęć został przygotowany przez trenera przygotowania motorycznego Pana Macieja Idczaka i został podzielony na część praktyczną i teoretyczną. W części praktyczniej młodzież poprzez zabawę zdobywała kolejne doświadczenie, podnosiła swoje umiejętności piłkarskie, obserwowała profesjonalnych piłkarzy. Mogli zaobserwować i doświadczyć na własnej skórze, że bieganie za piłką po dużym boisku, to jest naprawdę wielki wysiłek.
W części teoretycznej trener omówił wyniki zczytane z koszulek za pomocą modułu gps. Można było porównać, który uczeń nabiegał największy dystans kilometrowy, a jaka była jego reakcja na krótki sprint.
Ponadto trener wskazał, jakie cechy powinien mieć dobry piłkarz oraz zachęcał do trenowania piłki nożnej i innych dyscyplin sportu. Zwrócił uwagę na systematyczne trenowanie, które przynosi wiele satysfakcji i radości, przede wszystkim, gdy zaczyna się odnosić sukcesy. Uczniowie, a zwłaszcza chłopcy, byli bardzo zainteresowani i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi sportu i znanych sportowców. Obie klasy otrzymały w nagrodę, czyli bilety na najbliższy mecz Chrobrego z Odrą Opole, a najbardziej zaangażowani zestawy upominków od klubu i organizatora Festiwalu. Na pamiątkę spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia z piłkarzami i poprosiliśmy o autografy.