Dzień Anioła

“Anioły wspierają nas, prowadząc drogą, która wiedzie do nadziei i szczęścia.”

Autor: Andy Lakey

Drugiego października obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie Aniołów Stróżów.

W naszej szkole uczciliśmy naszych niebieskich opiekunów, przemarszem uczniów przebranych za aniołów korytarzami szkolnymi.

Aniołowie to nie tylko nasi pomocnicy niebiescy, ale również istoty duchowe, które wskazują, jak wypełniać wolę Pana Boga w codziennym życiu. Taki cel towarzyszył temu wydarzeniu, który został nazwany “Dniem Anioła”.

Podczas katechez uczniowie zostali zachęceni do podjęcia różnych form udzielania pomocy kolegom i koleżankom, również osobom dorosłym; do okazywania wzajemnej życzliwości, zrozumienia czy też cierpliwości.

Czy uda się być takim aniołem zawsze? Pewnie nie, ale warto przypominać sobie przemarsz aniołów i podejmować próbę pracy nad sobą, aby się do nich upodobnić.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmików z tego wydarzenia.

Katecheci