Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Charytatywna loteria fantowa Szkolnego Koła Wolontariatu

17 listopada w bibliotece szkolnej członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili charytatywną loterię fantową dla uczniów klas 1 – 3. Każdy los wygrywał a zebrane środki zostały przeznaczone na wsparcie leczenia uczennicy naszej szkoły Martynki Czarnoty.

Dziewczynka jest uczennicą pierwszej klasy, choruje na padaczkę lekooporną, która ma podłoże autoimmunologiczne oraz jest efektem rzadkiej mutacji genetycznej. Na tą chwilę w Polsce nie ma innego dziecka z taką mutacją, dlatego leczenie jest bardzo utrudnione. Rodzice w dalszym ciągu szukają podłoża choroby i testują kolejne leki, które umożliwiłyby Martynce normalnie funkcjonowanie.

To trudna choroba ponieważ patogeny są niewidzialnym wrogiem i każdy kontakt powoduje pogorszenie stanu zdrowia Martynki. 

Dziewczynka teraz uczy się w domu, aby nie pogarszać swojego stanu zdrowia, jednak marzy o tym, żeby móc pójść do szkoły i bawić się z rówieśnikami. Potrzebne są środki finansowe na to, aby Martynka mogła wrócić do zdrowia.

Dziękujemy bardzo za duże zaangażowanie najmłodszych uczniów dzięki którym udało się zebrać kwotę 942 zł. Zostanie ona przekazana na subkonto Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnoprawnym „Słoneczko”, która opiekuje się dziewczynką.

Uczestniczymy w programach: