Piękne są nasze polskie tradycje i zwyczaje

Piękne są nasze polskie tradycje i zwyczaje, a szczególnie te, które wprowadzają nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
W naszej szkole, taką tradycją jest przeprowadzenie konkursu ozdób świątecznych dla klas 1 – 3 oraz stworzenie wystaw z prac naszych uczniów, zarówno klas młodszych jak i starszych.
Wprowadzeniem do świętowania Narodzin Jezusa – Mesjasza jest ukazanie adwentu jako czasu oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Uczniowie przygotowali symbole adwentowe w postaci wieńców – klasy starsze i lampionów – klasy młodsze. Na wystawie można było podziwiać kunszt wykonanych “arcydzieł”.
Wystawa prac adwentowych prowadziła do źródła świętowania bożonarodzeniowego. Ozdoby wyeksponowane na wystawach, ukazały wartość chrześcijańskiego święta Narodzin Emmanuela. Prace zachwycają pomysłowością, sposobem wykonania, doborem materiałów, estetyką oraz tematyką.
Jury miało niemało kłopotu z przyznaniem nagród w konkursie ozdób świątecznych. Po wielu pertraktacjach wyłoniono laureatów. Są nimi:
I miejsce – Maja Birk – klasa 2d
Wyróżnienia – Mikołaj Jankowski – klasa 2c
Mikołaj Kozak – klasa 2b
Marcjanna Tuczyńska – klasa 2d
Martyna Mietlińska – klasa 1d
Blanka Szpakowska – klasa 2b
Gracjan Oleksyk – klasa 2d
Igor Gunia – klasa 2b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej wystawy.