Przygotowujemy się do zdobycia karty rowerowej

Spotkanie z Policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego.

W dniu 27 lutego 2024r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.
W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze w charakterze pieszego, a przede wszystkim rowerzysty. Dzieci dowiedziały się też, iż kierować samodzielnie rowerem po drodze publicznej mogą wówczas, gdy zdobędą kartę rowerową. Dokument ten można uzyskać w szkole, po ukończeniu 10 lat i zdaniu egzaminu z przepisów ruchu drogowego. W przeciwnym razie muszą być pod opieką osoby dorosłej.
Pani policjantka przybliżyła uczniom „wartość” znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego. Mówiła również o przygotowaniu roweru do jazdy, czyli w co powinien być wyposażony rower, aby móc nim jeździć po jezdni w sposób bezpieczny. Przypomniała uczniom jak ważny jest kask rowerowy, który często chroni nie tylko głowę rowerzysty ale i jego życie. Podczas pogadanki uczniowie otrzymali wiele cennych rad i wskazówek.