Udział naszej szkoły w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Planeta Energii

Od kiedy nasza szkoła została patronem Parku Południowego podjęliśmy wiele działań aby wspierać bioróżnorodność tego miejsca.
Zawiesiliśmy na drzewach budki lęgowe , umieściliśmy w zacisznych miejscach domki dla jeży oraz wiewiórek , dokarmiamy ptaki. Nasi uczniowie ufundowali i zasadzili drzewa , a także sprzątają teren parku. Stworzyliśmy w parku pierwszy warkocz przyrodniczy co zapoczątkowało pojawienie się kolejnych warkoczy na terenie miasta. Wszystko to są działania godne pochwały, jednak na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy 2 a , którzy aktywnie, a przede wszystkim bardzo systematycznie brali udział w tym wymagającym projekcie . Wkład pracy oraz ich zaangażowanie zostało docenione przez komisję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego – Planeta Energii.
Nasi uczniowie zdobyli piąte miejsce na pięciuset zgłoszonych uczestników z całej Polski.

Klasa 2 a otrzymała dyplomy, pakiety edukacyjne oraz zestaw składający się z budek lęgowych dla ptaków, karmników oraz domu dla jeża.