Przyrodnicza uczy…

Dnia 19.03 grupa pierwszaków ze świetlicy, odwiedziła Technikum nr 6. Dzieci dowiedziały się na czym polega zawód leśnika i architekta krajobrazu. Uczennice, które prowadziły zajęcia przybliżyły wychowankom podstawowe zagadnienie dotyczące przyrody, dbania o środowisko, budowę drzew.

Wychowankowie poznali gatunki drzew, ich zalety, właściwości, zastosowanie oraz to jak obliczyć ich wiek. Dzieci miały okazję zobaczyć kolekcję owadów, poznać ich nazwy, a na specjalnie przygotowanych matach zaprojektowały swój wymarzony ogród. Podczas zajęć pierwszaki wykonały farbami pracę plastyczną – „Wiosenne drzewa”. A na zakończenie zajęć wychowankowie mierzyli obwód drzewa przy pomocy sznurka i specjalnego narzędzia, oraz nauczyli się jak można odrysować korę drzewa.

Pełne wrażeń, zadowolone i uśmiechnięte wróciły na świetlicę.

Dziękujemy wychowawcy i uczennicom klasy 3A za wspaniałe przygotowanie zajęć edukacyjnych zarówno części teoretycznej jak i praktycznej oraz za słodki poczęstunek.