Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Pisanki, pisanki, jajka malowane

Święta Wielkanocne w naszej chrześcijańskiej kulturze, to święta radości ze zmartwychwstania Chrystusa, naszego Odkupiciela. Mamy wiele sposobów na świętowanie tego wydarzenia. Oprócz liturgii Triduum Paschalnego i wielkanocnej Rezurekcji, obfitujemy w piękne polskie tradycje związane z tymi właśnie świętami. Jedną z nich jest tworzenie palm, pisanek i ozdób wielkanocnych.

W naszej szkole, jak co roku, pojawiły się wystawy, wprowadzające nas w atmosferę świąt Wielkanocnych. Jedna z nich utworzona została z ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów klas 1-3, a druga przez uczniów klas 4-8.

Prace, jak zawsze zachwyciły swoim kunsztem, pomysłowością, doborem materiałów i sposobem wykonania.  Kolorystyka wystawy przyciągała wzrok, dlatego też często można było zobaczyć oglądających ją uczniów i nauczycieli.

Równocześnie rozstrzygnięto konkursy dla klas 1-3 “Palma wielkanocna” oraz “Ozdoba świąteczna”. Laureatami w konkursie “Palma wielkanocna” zostali:

  • Julia Madziała – kl. 1d
  • Franek Kliza – kl. 1d
  • Daria Kowalska kl. 2c
  • Magda Kowerczuk – kl. 3b

Laureaci w konkursie “Ozdoba świąteczna” to:

  • Mikołaj Bobowski – kl. 1b
  • Ola Morawiak – kl. 1e
  • Mateusz Dobrychłop – kl. 1e
  • Marysia Podsiadła – kl. 2a
  • Paweł Szlęzak – kl. 2b

Laureatom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy.

Nauczyciele religii i plastyki

Uczestniczymy w programach: