XI POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY ,,GŁOGÓW PRZEZ WIEKI”.

W dniu 16 kwietnia 2024 r.  r. w odbył się XI Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Głogów przez wieki” zorganizowany dla uczniów klas VII-VIII. Konkurs od wielu lat objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta oraz Dowódcy 4. Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego.

Celem konkursu było rozpowszechnienie i poszerzanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Głogowa. W imprezie wzięło udział 8 szkół –  Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3,  Szkoła Podstawowa nr 6,  Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 14, SP Przedmoście. Każdą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z trzech osób. Uczniowie mieli do wykonania 9 zadań. Musieli wykazać się naprawdę dużą wiedzą. Uczestnicy musieli udowodnić, że znają legendy głogowskie, potrafią nazwać i wskazać zabytki w naszym mieście, i to nie tylko te współczesne, ale również takie, które znamy tylko ze starych zdjęć, rozwiązywali rebusy czy rozpoznawali znanych głogowian.

Wszystkie zadania związane z historią naszego miasta okazały się prawdziwym wyzwaniem, ale i pokazały, jak dużą wiedzę posiadają nasi uczniowie.  Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego weszli chętni nauczyciele spośród obecnych na konkursie. I tak:

I miejsce zajęła – Szkoła Podstawowa nr 12,

II miejsce zajęła – Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Szkoła Podstawowa w Przedmościu,

III miejsce zajęła – Szkoła Podstawowa nr 3 oraz  Szkoła Podstawowa nr 14,

IV miejsce zajęła – Szkoła Podstawowa nr 10,

V miejsce zajęła- Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 6.

Dla uczniów klas  IV – VI został zorganizowany konkurs na przygotowanie ulotki promującej Głogów. Prace przygotowało

54 uczniów z 12   szkół powiatu głogowskiego  –  Szkoła Podstawowa  z Brzegu Głogowskiego, Szkoła Podstawowa  z Jaczowa, Szkoła Podstawowa  z Przedmościa, Szkoła Podstawowa  Aslan, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 9,  Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa  nr 7 Szkoła Podstawowa  nr 6, Szkoła Podstawowa  nr 3, Szkoła Podstawowa  nr 10.

Powstały naprawdę piękne prace, a jury miało nie lada problem, żeby wyłonić zwycięzców. I tak:

I miejsce zajęła – Hanna Pinkowska SP w Przedmościu,

II miejsce zajęli – Paulina Szumińska SP 2, Igor Mazurkiewicz SP 14, Dorota Pawłowska SP 7,

III miejsce zajęli – Nadia Więdłocha, Olivier Zacharzewski SP Przedmoście, Amelia Zaborowska SP 9,

IV miejsce zajęli– Mikołaj Palewicz  SP Aslan, Piotr Łogunów SP 9, Hanna Kociucka SP 3,

V miejsce zajęli – Hanna Janus SP 7, Leon Raczkowski SP 9,

VI zajęła- Magdalena Dobrzyńska SP 13.

Gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok!!!