Lektura w pudełku, czyli kreatywna opowieść o „niezwykłej dziewczynce z bujną wyobraźnią”

Uczniowie klasy 5a, 5b,5c, 5d, 5f w ostatnim czasie omawiali lekturę pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Jak wiadomo, nie każdy lubi czytać książki, a zwłaszcza te obowiązkowe. Aby „odczarować” ich niechęć odniosłyśmy się do kreatywnych rozwiązań. Dziewczęta i chłopcy w ramach zajęć lekcyjnych stworzyli przepiękne portrety głównej bohaterki, przygotowali lapbooki zawierające najważniejsze informacje o losach bohaterów oraz przenieśli świat rzeczywisty z lektury do pudełka. Zawierają one symbole, które odnoszą się do konkretnych przygód Ani Shirley. Wszystkie prace są piękne, gdyż wykonywane były z dużym zaangażowaniem. Uczniowie posłużyli się wyobraźnią i kreatywnością. Prace można podziwiać na szkolnej wystawie, gdzie zostały również umieszczone ciekawostki dotyczące lektury. Serdecznie zapraszamy!