NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ

Nauka języka polskiego przysparza niemałe problemy, zaś sama gramatyka stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego też uatrakcyjniamy lekcje, wykorzystujemy wszystko co sprawia, że nauka jest przyjemna, a efekty satysfakcjonujące. Gry są nieodzownym elementem wielu zajęć w naszej szkole, w tym podczas języka polskiego. Pozwalają one naszym uczniom w sposób łatwy i przyjemny poznawać oraz ćwiczyć różne aspekty z zakresu nauki o języku. Ponadto, dzięki nim uczniowie przestali kojarzyć naukę z trudnymi oraz czasami nudnymi zajęciami. Dziewczęta i chłopcy z klas piątych podjęli wyzwanie zostania Mistrzem Gramatyki i wzięli udział w grze, które zawierała pytania dotyczące m.in. zasad pisowni, części mowy i zdania oraz ogólnej wiedzy o języku. Zadaniem uczniów było również stworzenie nowych słów, czego rezultat był wielokrotnie zaskakujący. Podstawową wersję gry uzyskałyśmy od EDUKREATYWNE biorąc udział w Tygodniu Gramatyki i rozszerzyłyśmy ją o własne pomysły. Uczestnicy z zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania, każdemu dopisywał dobry humor. Co najważniejsze ten sposób przekazu i zdobywania wiedzy przyniósł pozytywne efekty.