Pierwsza pomoc

W styczniu, uczniowie klas 3 naszej szkoły, mieli okazję wzięcia udziału w praktycznych zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadzili instruktorzy z Centrum Szkolenia Pierwszej Pomocy w Głogowie. Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować.

Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie, pod czujnym okiem instruktorów, chętni uczniowie mogli wykorzystać zdobyte informacje podczas praktycznych ćwiczeń z użyciem fantomów. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem przystępowali do zajęć motywowani faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie.

A. Walczak, K. Kuta