sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Mikołajkowa wycieczka do Teatru Lalek

20 grudnia 2016
Klasy 1-3

Z okazji mikołajek dzieci z klasy 2d i 2a przeżyły wspaniałe przygody podczas kulturalnej wycieczki do Teatru Lalek we Wrocławiu. Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały sztukę o rodzinnych rozterkach lisiej rodziny. Kameralna scena i atmosfera podczas przedstawienia umożliwiły dzieciom bardzo bliski kontakt ze sztuką współczesną i aktorami, którzy byli dla dzieci na wyciagnięcie ręki.  Aktorzy w połączeniu z efektami dźwiękowymi i scenicznymi wywierali różnorodne emocje. Sztuka zakończyła  się wychowawczym morałem mówiącym o potrzebie dzielenia się w rodzinie uczuciami i obowiązkami, co daje wszystkim jej członkom radość i zadowolenie.  Wizyta w teatrze uwieńczona została spotkaniem z Mikołajem, który wręczył dzieciom książkowe upominki. Atrakcją było również oglądanie wystawy lalek teatralnych.

Wycieczka zakończyła się we wrocławskim Afrykarium. Dzieci z wypiekami na twarzy przeżywały spotkanie  z egzotycznymi rybami i zwierzętami w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu.

E. Wojtalik. W. Kośla, A. Wojtaszek, K. Glińska

Uczestniczymy w programach: