Dzień: 2017-04-19

Dzień Świętego Patryka

17.03. obchodziliśmy w szkole Dzień Świętego Patryka! Klasy IV-VI brały udział w konkursie, w którym nagrodą był „szczęśliwy numerek”. Wystarczyło policzyć wszystkie Leprechauny- skrzaty, które na końcu tęczy chowają garnek pełen złota, a także odpowiedzieć poprawnie na pytania odnośnie Dnia Świętego Patryka. Klasy I-III miały bardzo kolorowe lekcje, dzięki czemu na pewno zapamiętają tegoroczne obchody Dnia Świętego Patryka! (więcej…)

Feriada 2017

Po raz 13-ty uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w Turnieju Zabawowo–Sportowym w wodzie organizowanym przez nauczycieli gimnastyki korekcyjnej, pod  hasłem „W WODZIE WSZYSCY JESTEŚMY SPRAWNI” który odbył się 12 kwietnia na szkolnej pływalni. W turnieju wzięło udział 23 zawodników. Zmaganiom sportowym towarzyszyli kibice: koleżanki i koledzy z klas wraz z wychowawcami oraz rodzice. Wspólnej zabawie towarzyszyła radość i uśmiech na twarzach nie tylko dzieci  ale i rodziców. (więcej…)

Hipoterapia

Uczniowie z klas integracyjnych  wraz z wiosną rozpoczęli zajęcia z HIPOTERAPII, które realizowane są w ramach  Zadania Publicznego pod tytułem „Spotkania terapeutyczne Hipoterapia 2017” współfinansowanego przez Gminę Miejską Głogów. Hipoterapia jest metodą wieloprofilowego usprawniania a co najważniejsze daje radość, wywołuje uśmiech i podnosi poczucie własnej wartości tych dzieci. Poza tym jest to czas kontaktu z przyrodą, zwierzętami, przebywania w terenie zielonym, czas wspólnej zabawy połączony z terapią. (więcej…)

Święto służby zdrowia

Dnia 11 kwietnia klasy 2c i 3b przygotowały przedstawienie o zdrowym i higienicznym trybie życia. Uczniowie przedstawili trzy krótkie bajki o zdrowiu: „Kopciuszek”, „Kot w butach”, „Królewna Śmieszka”.  Recytowali też wiersze i śpiewali piosenki o tematyce zdrowotnej.  Na koniec z okazji święta służby zdrowia uczniowie podziękowali pani pielęgniarce i wręczyli jej kwiaty. (więcej…)

MORIUS

W dniu 12.04.2017 r. grupa świetlicowa wyszła na warsztaty wielkanocne do MORiUSa. Dzieci za pomocą techniki decoupagu ozdobiły pisanki, baranki i zajączki. Uczniowie zwiedzili ośrodek, mieli okazję zaobserwować i nieść pomoc innym uczestnikom zajęć. Wszyscy świetnie się bawili, dzieci zadowolone i z upominkami wróciły do świetlicy. (więcej…)