Dzień: 2017-05-13

PoKOTajMY

9 maja uczniowie klasy IVD udali się do Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS w ramach autorskiego programu „PoKOTajMy”. Jest on oparty na istniejącej ogólnopolskiej akcji, która jest realizowana w naszej szkole – „PoczytajMy”. Głównym założeniem jest czytanie książek i wspólna zabawa dzieci starszych z młodszymi. (więcej…)

Twierdza Głogów

10 maja uczniowie klasy II J wybrali się na wycieczkę – zwiedzanie ciekawych zakątków naszego pięknego miasta. Zwiedzanie Głogowa zaczęliśmy krótką rozmową przed Ratuszem, gdzie udało nam się nawet chwilę porozmawiać z Prezydentem Miasta. Następnie przeszliśmy do Sali Rajców, gdzie odbywają się posiedzenia Rady Miasta. (więcej…)

4 edycja Handball Land

W Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie 11 maja odbył się 6 turniej finałowy 4 edycji Handball Land małej ligi piłki ręcznej chłopców. Nasza drużyna pod wodza trenera Wojciecha Łuczyka wygrała turniej jak również cała 4 edycje Handball Land. Najlepszym zawodnikiem turnieju został okrzyknięty Konrad Szymański  natomiast najlepszym zawodnikiem drużyny wybrano Tomasza Kłonowskiego. (więcej…)

Powiatowy Konkurs Polonistyczny

9 maja w Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Polonistyczny. Miło nam zakomunikować, że zwyciężczynie szkolnych eliminacji znalazły się w 10 najlepszych młodych polonistycznych talentów w powiecie. Gratulujemy Martynie Hanc z kl. VI B zajęcia II miejsca. Uczennice VI C również nie zawiodły. Natalia Kachnowicz zajęła 7 a Dominika Mamij 9 miejsce. (więcej…)