Dzień: 2017-06-13

Wycieczka do Wrocławia

Dnia 8 czerwca 2017 roku uczniowie klasy IIIB i IIID wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. Swoją przygodę rozpoczęli w Teatrze Lalek oglądając sztukę pt.  „Piekło-niebo”. Akcja przedstawienia rozgrywa się między niebem, piekłem, a ziemią. Jest to spektakl o miłości i przemianach, które musimy akceptować aby żyć pełnią życia. (więcej…)

Straż Pożarna

Dnia 12.06.2017 r grupa wychowanków ze świetlicy szkolnej uczestniczyła w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie Celem wycieczki było zapoznanie się ze specyfiką pracy strażaka, prezentacja sprzętu, jakim dysponuje straż.  Podczas spotkania dzieci wysłuchały pogadanki na temat sytuacji niebezpiecznych. (więcej…)

Turniej w Bowlingu

Dnia 13 czerwca 2017 roku w OK. Parku w Głogowie odbył się Powiatowy  Turniej w Bowlingu dla uczniów szkół podstawowych. Każda drużyna składała się z 2 chłopców, 2 dziewcząt oraz opiekuna. Do rywalizacji przystąpiło 9 szkół. Po zaciętym boju nasza reprezentacja zajęła II miejsce ustępując tylko Szkole Podstawowej nr 6 w Głogowie. Naszą szkołę reprezentowali: Napiórkowski Franek, Wojewoda Szymon, Groszewska Małgorzata,  Serdeń Weronika i Długosz Michał. (więcej…)

Freestyle Football

W dniu 18.05.2017 roku nauczyciele wychowania fizycznego  ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie zaprosili na pokaz Vice Mistrza Świata, Mistrza Europy i Mistrza Polski we freestyle football PAWŁA SKÓRĘ. Uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość obejrzeć pokaz tej widowiskowej dyscypliny, porozmawiać z Panem Pawłem o sztuczkach, jakie wykonywał z piłką oraz otrzymać od niego autografy. (więcej…)

Mój zeszyt – moja wizytówka

Konkurs polonistyczny dla uczniów klas IV – VI

25 maja odbyły doroczne wybory najładniej prowadzonych zeszytów z języka polskiego w klasach IV – VI. Pod uwagę brane były: estetyka, wrażenie ogólne, pismo, sumienność w uzupełnianiu notatek, dat, wyodrębnianiu tematów. Okazało się,  że sporo uczniów posiada pięknie prowadzone zeszyty. (więcej…)

Konkurs z Języka Angielskiego

Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego Appearance and Clothes Spelling Bee Contest VI

W tym roku uczestnicy Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego pod lupę wzięli słownictwo tematyczne związane z wyglądem zewnętrznym człowieka oraz ubraniami. (więcej…)