Spotkanie w bibliotece

9. października klasy 3a i 3d odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci p. Elizą Piotrowską . Pisarka w bardzo humorystyczny i barwny sposób opowiedziała dzieciom o bohaterach swoich książek: Jadzi i Adasiu, których postacie – lalki, towarzyszyły w spotkaniu. Dzieci dowiedziały się jak powstają pomysły na przygody tych i wielu innych bohaterów. Autorka książek z serii „Ciocia Jadzia” promowała na spotkaniu swoją najnowszą książkę „Wypożyczalnia czarów”, która powstała specjalnie z okazji 70- lecia powstania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie. Nasi uczniowie otrzymali tę książkę w prezencie wraz z autografem pisarki.

Spotkanie zakończyliśmy wręczeniem pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej wizerunku Orderu Uśmiechu, który sam nie tak dawno obchodził swoje 50. „urodziny”. Podziękowaliśmy w ten sposób za wieloletnią współpracę biblioteki z naszą szkołą. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkową fotografię. Po takim spotkaniu niejeden z uczniów z chęcią wybierze się do biblioteki – „wypożyczalni czarów”.

E. Kwiatkowska , E. Wojtalik, K. Wiler