Wycieczka do Kluczewa

Dnia 9 października 2017 roku uczniowie z klasy ID i IF wraz ze swoimi paniami pojechali na wycieczkę do Kowalewa do „Starej Chaty u Kowala”. W trakcie wizyty w gospodarstwie wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści wujka Krzysia na temat życia na wsi. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób wyrabia się masło, przędzie wełnę, mogliśmy zobaczyć kuźnię, w której zapoznaliśmy się z pracą kowala oraz zobaczyliśmy jak powstaje z kawałka metalu podkowa.

Dużą atrakcją dla dzieci była zabawa z małymi króliczkami, karmienie kóz, owieczek oraz dla odważnych wydojenie krowy. Wszyscy mieliśmy okazję przejechać się bryczką po malowniczej okolicy oraz w promieniach słońca pobawić się na placu zabaw. Na zakończenie naszej wizyty w Kluczewie zostało rozpalone ognisko, w którym mogliśmy usmażyć sobie kiełbaski i upiec ziemniaki.